Vuosittainen Kouvolan Taiteiden Yö järjestetään pe 18.8.2023 klo 16 alkaen.
Tänä vuonna musiikkiopiston oppilaat sekä opettajat ja heidän bändinsä näkyvät ja kuuluvat Manskilla sekä Kouvolatalon puistossa! Musiikkiopistolla on Manskilla, Naapantuuran lähettyvillä esittelypiste, jossa voit tutustua musiikkiopiston toimintaan ja ehkä jopa testata soittimia! Luvassa myös ylläriesityksiä..
Manskin lavalla kuullaan
klo 15.50 Trumpettiyhtye Manskin päälavan ohjelmat käynnissä komea Kymenlaakson laulu sekä tervetulofanfaari
klo 16.30 Ei pöllömpi bändi! Lastenmusayhte
klo 18.00 Mies & Kitara Suomipoppia ja -rokki!
klo 19.30 White Horse Operetti Valkoisessa Hevosessa hurmannut, jazzahtavaankin rytmiin taipuva salonkiorkesteri, jonka rytmissä kulkee niin käynti, ravi, valssi, tango kuin low fox’kin!
klo 20.00 Anne Koo & Manskin valot Loppiaisena Takamaan talolla suuren suosion saavuttanut tanssimusiikkiyhtye, luvassa vanhaa iskelmää, valssia, humppaa sekä foxia.
Kouvolatalon puistossa esiintyvät
klo 18.15 Hilppa PKMO:n nuorten soittajien kansanmusayhtye
n. klo 18.40 Leo & Trumpetti Pekingin avajaisissakin ihastuttanut nuori trumpettisolisti